O SEO bylo napsáno již mnoho, ale neodpustím si zmínit co vlastně to SEO je. SEO je metodika vytváření a upravování webových stránek takovým způsobem, aby jejich forma a obsah byly vhodné pro automatizované zpracování v internetových vyhledávačích. Cílem pak je získat ve výsledku hledání ve vyhledávačích, které odpovídá obsahu, pro danou webovou stránku vyšší pozici a tím četnější a zároveň cílené návštěvníky.Protože většina používaných SEO technik není původní a vychází ze zásad publikování přístupného a bezbariérového webu, jsou tyto techniky přínosné nejen pro počítačové stroje, ale i pro běžné a zejména handicapované uživatele.Existuje však kritika SEO, která vytýká účelovost těmto opatřením nebo jejich zneužití, protože roboti nejsou umělou inteligencí a proto důležitost obsahu pro návštěvníka stránek hodnotí nepřímo.

Zpětné odkazy – backlinky jsou rozhodně nejdůležitější prvky optimalizace pro vyhledávače každé webové stránky. SEO (Search engines optimalization) je v podstatě souhrn několika faktorů Vašeho webu, který rozhoduje o tom, na jakých pozicích ve vyhledávačích se budou Vaše stránky zobrazovat. Zjednodušeně řečeno, čím lepší optimalizaci pro vyhledávače Váš web má, tím výše bude ve výsledcích vyhledávačů zobrazován. Čím více zpětných odkazů na Vaše stránky vede, tím lepší optimalizaci pro vyhledávače máte, a tím výše se budete ve vyhledávačích zobrazovat. Samozřejmně nezáleží pouze na samotném počtu odkazů, velkou roli hraje také optimalizace stránky, která na Vás odkazuje. Čím kvalitnější SEO taková stránka má, tím více zvyšuje právě to Vaše.

Pamatujte, optimalizace pro vyhledávače není založena jenom na optimalizaci hlavní stránky webu. A už vůbec není o optimalizaci „jedné“ konkrétní stránky.

A ještě jedna moudrost není z naší hlavy ale je pravdivá. 80%znalostí , které pro SEO je potřeba najdete na internetu a jse to zdarma. Bohužel zbývajících 20% na internetu nenajdete.Nalezení a pochopení těch zbývajících 20% Vám zabere většinu času a energie, proto je dobré najmout si agentur která už nehledá a ty zkušenosti má.